Szukaj
Kalendarz
  Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Żylaki

Żylaki niestety w dzisiejszych czasach stają się co raz to bardziej popularne, jeśli tak to można nazwać. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak one powstają i co jest ich przyczyną? Przede wszystkim, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie powinniśmy najpierw dowiedzieć się czym ów żylaki są. Termin dosyć popularny i znany, jakby nie na to patrzeć. Żylaki występują zwykle u kobiet. Kobiety z natury mają z nimi do czynienia na nogach, brzuchu czy też rękach. Choć nie oznacza to to, że mężczyźni nie są na nie narażenie. Żylaki mogą powstać na skutek szybkiego przybierania masy ciała tzn szybkie tycie albo też ze względu na brak ruchu. Wszystkie te przyczyny łączy jedna – podstawowa. Nieodpowiednia dieta pudełkowa warszawa. Niewłaściwa zdrowa dieta jest tutaj jak najbardziej winna. Kiedy dana kobieta lub mężczyzna, który cierpi na żylaki odżywia się w sposób nieprawidłowy może to nie tylko doprowadzić do tego, iż będą one bardziej widoczne, ale mogą się stac przyczyną wielu chorób.

Chorób, które z natury są dosyć poważne. Dlatego jeśli chcesz pozbyć się żylaków przede wszystkim powinieneś pozbyć się ich przyczyny czyli nieodpowiedniej diety odchudzajace. Spotkałam się z wieloma osobami, które tylko i wyłącznie chcieli pozbyć się żylaków z wierzchu – z powierzchni swojej skóry – w tym celu stosując różnego rodzaju kremy. Jak wiemy kremy działają tylko na jakiś czas i mogą w mniejszym lub większym stopniu je tylko zamaskować. Jeśli chcemy pozbyć się ich raz na zawsze, powinniśmy zniszczyć ich przyczynę. W takim wypadku nawet mała zmiana diety na bardziej lekkostrawną oraz niewielki wysiłek fizyczny, zwłaszcza w tych partiach gdzie zaczęły pojawiać się żylaki – mogą przynieść pierwsze, upragnione efekty. Oczywiście to nie jest tak, iż po tygodniu stosowania ów rad znikną Ci wszystkie żylaki. Tu trzeba przede wszystkim ogromnej siły, samodyscypliny oraz zaparcia w tym co się robi. Jeśli będziesz odważny i co najważniejsze konsekwentny odniesiesz pierwsze sukcesy. Ale na nie zwykle dosyć długo się czeka. Ale uwierz mi, że naprawdę warto.