Szukaj
Kalendarz
  Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Zaufany terapeuta

image Wielu ludzi poszukuje terapeutów. Bez trudu można znaleźć takich, którzy cieszą się doskonałą opinią wśród dotychczasowych pacjentów. W dzisiejszych czasach nikt nie wstydzi się już tego, iż korzysta z pomocy terapeuty, ponieważ stało się to zjawiskiem naturalnym i coraz bardziej powszechnym. Ludzie, którzy posiadają problemy i nie potrafią ich samodzielnie rozwiązać, poszukują wsparcia i porady właśnie u specjalistów. Osoby stają się bowiem samotne i wydaje się, że nie mają się do kogo zwrócić, z kim porozmawiać. Najczęściej jednak ludzie zwracają się do terapeutów w momencie, kiedy mają za sobą jakieś traumatyczne przeżycie, po którym nie potrafią się samodzielnie otrząsnąć. W takiej sytuacji pomoc jest niemalże wskazana, ponieważ specjalista ma szansę pomóc danej osobie odzyskać dawną równowagę. Zajęcia prowadzi się indywidualnie bądź w grupie, zależy czego właściwie dotyczy problem. Jeżeli chodzi o drugi rodzaj terapii, bardzo często dotyczy on osób, które posiadają problemy z nałogami, takimi jak narkomania czy alkoholizm.