Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Wyspecjalizowany lekarz

Takim wyspecjalizowanym lekarzem jest internista poznań, który przyjmuje w gabinetach prywatnych czy szpitalach. Jeżeli czujemy, że coś nas boli i nasz lekarz rodzinny nie potrafi znaleźć przyczyny bólu, to internista gdańsk jest doskonałym fachowcem, który nas może wyleczyć. Bowiem lekarz internista zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych, czyli takich, których do końca nie możemy zdiagnozować po naszym wyglądzie zewnętrznym. Czasami na przykład po kolorze języka można stwierdzić, czy ktoś cierpi na jakieś schorzenia wewnętrzne czy nie, ale z tym zawsze trzeba się udać do lekarza, który się na tym bardzo dobrze zna. Generalnie internista Kraków musi mieć bardzo duża wiedzę, ponieważ to on pierwszy spotyka się z chorym i ważne żeby potrafił szybko zareagować na zagrożenia zdrowia i życia. Warto zauważyć że np. internista Warszawa Bemowo nie oszczędza na badaniach i tam mamy szansę na to żeby skutecznie się przebadać i zdiagnozować, co niestety nie zawsze jest standardem postępowania.