Szukaj
Kalendarz
  Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Uzależnienie od hazardu

image Terapeuta prowadzi terapie dla uzależnionych od hazardu. To straszny nałóg i bardzo ciężko go opanować. Niektórzy – zwłaszcza rodziny uzależnionych od hazardu – twierdza ze to najgorszy z możliwych nałogów. Ale to nieprawda. Nie ma gorszych i lepszych nałogów. Każdy czyni spustoszenie : w głowie, w rodzinie, w organizmie, czy w portfelu. Każdy jest przyczyna wielu nieszczęść, łez rozwodów i tym podobnych zdarzeń. Dlatego na początku terapii najlepszym rozwiązaniem, jest prowadzenie leczenia w ośrodkach zamkniętych. Tak, aby odciąć uzależnionych od dotychczasowego środowiska, w którym bez problemu mogą oddać się swoim nałogom. To bardzo bolesna psychicznie metoda, ale zdecydowanie przynosi efekty. U osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków odcina całkowicie drogę do niebezpiecznych używek i pozwala całkowicie wytrzeźwieć w tym początkowym okresie. U osób uzależnionych od hazardu, czy zakupów, pozwala zamknąć drogę do towarzystwa, do kasyn i salonów gier. Ogólnie najlepiej takie przybytki omijać jak najszerszym łukiem.