Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Udar mózgu

Udar mózgu staje się co raz to bardziej popularną chorobą z którą większość z nas przegrywa ostateczną walkę. Ale czym jest spowodowany udar mózgu? Przede wszystkim nadmierną kumulacją cholesterolu w naszym mózgu. Zły cholesterol jakby nie na to patrzeć może się gromadzić praktycznie wszędzie. Zaczynając od żył, które znajdują się blisko serca a kończąc na tych, które odchodzą od mózgu. Wtedy powstaje tzw. miażdżyca, która w konsekwencji może doprowadzić do zawału serca lub wspomnianego wcześniej udaru mózgu. Niestety jak widzisz tak naprawdę wszystko obraca się wokół nadmiernej ilości cholesterolu. Zły cholesterol i jego nadmierna ilość jeszcze nikomu nie wyszła na dobre, dlatego powinniśmy robić wszystko, aby nie doprowadzić do takiej sytuacji, iż złego cholesterolu w naszej krwi będzie więcej niż tego dobrego. A jak moglibyśmy to zmienić? Między innymi stosując odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne.

To właśnie w ćwiczeniach fizycznych i diecie tkwi sukces. Jaką dietę dokładnie mam tutaj na myśli? Między innymi dietę bogatą w składniki odżywcze takie jak: witaminy, minerały i enzymy. A te można znaleźć w kosmicznych ilościach, właśnie w świeżych warzywach i owocach. Jeśli nasze komórki będą każdego dnia bombardowane przez znaczne ilości witamin i minerałów i będą się w nich wręcz taplać – wtedy bez wątpienia będziemy wręcz okazami zdrowia. Jest to jak najbardziej możliwe. Wiem z własnego doświadczenia, iż osoby, które spożywają sporą ilość warzyw i owców mało kiedy chorują. Dlatego wegetarianizm należy do jednych z najlepszych diet na świecie. Trzeba także pamiętać o tym, iż sporo dobrego robią również ćwiczenia fizyczne, które jakby nie na to patrzeć są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Jak widzisz, jeśli do naszego ciała włączymy właściwą dietę i do tego ćwiczenia fizyczne możemy zapomnieć o udarze mózgu. A jeśli w Twoim przypadku istnieje znaczne ryzyku co do powstania tej groźnej choroby – pozostaje Ci już tylko naprawianie tego, co zepsułeś, bo przecież zawsze istnieje szansa wyjścia z niej.