Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Terapeuta jest potrzebny

image Wiele się słyszy, zwłaszcza po wielkich katastrofach i wypadkach, że rodziny ofiar otrzymały pomoc psychologa. To bardzo ważne, w początkowym okresie po tragedii. Jak dowodzą badania, opieka psychologiczna potrzebna jest w pierwszych 48 godzinach po wypadku. Dlatego, że wówczas rodziny ofiar są w największym szoku i należy umożliwić im odpowiednią terapię. Niestety w Polsce wciąż jednak brakuje opieki terapeutycznej po innej tragedii, jaka niewątpliwie jest strata dziecka przez rodziców. Nieważne, czy dziecko miało 1 dzień, czy 13 lat. Dziecka nie da się zastąpić nikim innym. Dziecko, to bowiem najbliższa osoba dla rodziców. Dlatego terapeuci co tydzień organizują spotkania dla rodziców po stracie dziecka. Ból po takiej tragedii jest niewyobrażalny. Spotkania odbywają się w grupach osób, których spotkała taka sama tragedia. Spotkaniom zawsze towarzyszy psycholog. Najbliższe otoczenie stara się w tym początkowym okresie omijać temat dziecka, nie rozmawiać z rodziną o tragedii. A jest to największy błąd, jaki maga popełnić.