Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

dziecko

Choroby bioder u małych dzieci

Dysplazja stawu biodrowego to sytuacja, kiedy u dziecka nie wykształciła się odpowiednio zbudowana miednica, zwłaszcza w obrębie stawu biodrowego. Wtedy dziecko nie jest w stanie poruszać się normalnie, nie jest w stanie wykonywać normalnych ruchów nogą. Wada powstaje w życiu płodowym lub w okresie okołoporodowym. Dziecko, które miało skrajnego pecha rodzi się ze zwichnięciami w obrębie stawu biodrowego, co jest skrajną postacią nieprawidłowo wykształconej miednicy i stawu biodrowego. Dysplazję biodrową można oczywiście wyleczyć w kilka tygodni, później nie ma po niej śladu, trzeba ją jednak w tym celu wykryć odpowiednio wcześnie. Rehabilitacja i leczenie to pieluchowanie, a także noszenie przez dziecko specjalnych aparatów. Takie aparaty oczywiście przeszkadzają w poruszaniu się i w zabawie maluchowi, co przeszkadza mu w konsekwencji w ogólnym rozwoju, jednakże konieczność noszenia tych aparatów na szczęście nie następuje w zbyt długim okresie czasu. Dziecko cierpi na dysplazję najczęściej na skutek czynników zewnętrznych. Inna choroba rozwijająca się w obrębie stawów biodrowych u najmłodszych dzieci to zwichnięcie biodra.

Zwichnięcie biodra najczęściej występuje u tych dzieci, u których nie wykryto odpowiednio wcześnie dysplazji biodra. Dysplazja biodra powoduje zaburzenie motoryki dużej, człowiek nie może rozwijać się prawidłowo jeśli dysplazja go ogarnia. Można zniwelować dysplazję w 100% jeśli będziemy stosowali na dziecku odpowiednie metody. Przede wszystkim można używać specjalne aparaty do chodzenia, ale należy także odpowiednio pieluchować małe dzieci. Jeśli dziecko ma dysplazję biodrową, należy kłaść dziecko na brzuchu. Niekiedy konieczne jest leczenie operacyjne. Jeśli dziecko ma dysplazję, nie należy w żadnym wypadku ćwiczyć z nim, bo małe niemowlę potrzebuje ciepła, nie można je wystawiać na ćwiczenia, bo to absurd. Należy zakładać takiemu dziecku szerokie śpioszki, a także nie ściska je betami w żaden sposób. Przy przewijaniu dziecka nie należy podciągać go za nóżki, ale należy podnosić całe biodra jeśli chcemy unieść na chwilę dziecko. Dziecko z dysplazją powinno zostać obowiązkowo poddane rehabilitacji do trzeciego tygodnia życia.