Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

dzieci

Autyzm dzieci

Dzieci, które mają autyzm, zazwyczaj mają ogromny problem z mową, komunikowaniem się za pomocą słów oraz uczeniem się w ogóle słów. Od najmłodszych lat dzieci te odstają pod względem językowym od rówieśników. Dzieci, które bardzo długo nie uczą się mówić nie próbują komunikować się z otoczeniem za pomocą jakiegokolwiek innego sposobu, czyli nie stosują niekiedy żadnych gestów aby coś komuś zakomunikować, nie stosują mimiki w stosunku do otoczenia. Jeśli dziecko już uczy się mówić i opanowało normalny zasób słów – dzieci takie nie potrafią podtrzymywać rozmów, nie są w ogóle zainteresowane prowadzeniem rozmów w społecznie akceptowalny sposób. Nie inicjują także rozmów z innymi. A więc, nie dość, że dziecko uczy się późno mówić, to jeśli już się nauczyło, to nie chce rozmawiać. Często także dzieci z autyzmem używają języka w sposób automatyczny, dziwny, na przykład często się powtarzają albo źle nazywają przedmioty. Dzieci ponadto nie potrafią naśladować innych osób za pomocą mowy. Dziecko z autyzmem można poznać nie tylko po tym, ze nie nawiązuje z nikim kontaktu pozawerbalnego i nie uczy się szybko mówić, a jeśli potrafi mówić, to nie rozmawia, ale także po jego zachowaniu kiedy znajduje się w samotności.

Dzieci z autyzmem są niekiedy wręcz pochłonięte zachowaniem, który jest nieakceptowalny w społeczeństwie. Zajmują się jakimś nieadaptacyjnym wzorem zachowań, które jest nieprawidłowe. Zachowania te są zbyt intensywne oraz dysfunkcjonalne. Ponadto dzieci takie mają swoje dziwne rytuały oraz manieryzmy ruchowe. Potrafią na przykład zajmować się machaniem reki przez pół dnia z nieskończona energią i wszystko to łącznie wygląda dość dziwnie. Ponadto dzieci z autyzmem są bardzo zaabsorbowane częściami obiektów w sposób odbiegający od tego jak potrafią się tym zajmować inne dzieci, spoza spectrum choroby. Ogólnie mówiąc, zachowanie dziecka może sprawia, że możemy sobie pomyśleć o psychozie, jednakże autyzm to na pewno nie psychoza. Dziecko stwarzające dziwne wrażenie należy jak najszybciej zaprowadzić do poradni.