Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Specjalizacje

image W medycynie będzie naprawdę wiele różnych specjalizacji. I bardzo dobrze, ponieważ to określa pod jakim kątem musimy przeprowadzić badania. Każda specjalizacja będzie zajmowała się czymś innym i każda specjalizacja będzie miała inną wiedzę. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że nikt nie byłby w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Bardzo dobrze, że istnieje coś takiego jak specjalizacje i bardzo dobrze, że możemy to wszystko jakoś sobie przemyśleć. Wiele będzie od nas zależało i na wiele w tym wszystkim będziemy mieli swoich opcji. Każdy może o tym wiedzieć i każdy może z tym wszystkim sobie pozwolić. Wiele może być dla nas, jeśli tylko chcemy. Każdy o tym wie i każdy będzie miał na to swoje sposoby. Specjalizacji będzie dużo. Jakoś na spokojnie można się tym zainteresować. Każdy może być dobry w innej specjalizacji i każdego będzie interesowało jakieś inne leczenie. Można na spokojnie na to wszystko sobie pozwolić. Wszystko jak najbardziej będzie dla nas. Korzystamy z tych wszystkich specjalizacja, ponieważ na pewno są nam w stanie zawsze pomóc. Nie ma z tym żadnych kłopotów.