Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Siemię lniane

Len to roślina, która światu daje siemię lniane. Siemię lniane jest źródłem oleju roślinnego używanego chociażby do masowego smarzenia. Ponadto siemię lniane to środek leczniczy sam w sobie, jego nasiona są używane na całym świecie nie tylko po to żeby leczyć rozmaite dolegliwości, ale także są to nasiona, które świetnie robią na naszą urodę. Nasiona te są dość małe i płaskie w naturalnych warunkach, po zalaniu ich wodą zaś można obserwować jak kilkukrotnie nawet zwiększają swoją objętość. Jeśli zwilżymy chociaż trochę nasze nasiona siemienia lnianego, zaobserwujemy, że pokrywają się one śluzem. Len jest rośliną, która ma swoje korzenie na wschodzie, jednakże obecnie jest już uprawiany na całym świecie. W Polsce siemię lniane głównie uprawia się w celach spożywczych, jednak coraz większe zastosowanie znajduje się w przypadku tej rośliny w przemyśle kosmetycznym. Najbardziej popularne zastosowanie lnu jako rośliny to oczywiście wykorzystywanie go do wyprodukowania włókna, bardzo silnego i mocnego, zwanego lnianym włóknem po prostu. Siemię lniane jest substancją zbawiennie działającą na nasz organizm, trzeba jednak używać go bardzo rozsądnie, nie można przedawkowywać, bo bywa to niebezpieczne dla naszego zdrowia, można nawet powiedzieć, że toksyczne.

Na początku trzeba stosować małe dawki, które nie będą szokiem dla naszego organizmu, tak jak ze wszystkim. Jeśli będziemy przedawkowywać siemię lniane, będziemy dostarczali sobie tyle błonnika, że może pojawić eis wręcz biegunka i jest to sygnał aby przestać przedawkowywać siemię lniane. Siemię lniane ma w sobie cyjanowodór w niewielkich ilościach, owa ilość nie szkodzi nikomu dorosłemu, jednakże osoby, które karmią piersią powinny uważać na spożywanie siemienia lnianego bo dzieci, które wypijają taką substancje w mleku matki nie są już odporne na działanie cyjanowodoru nawet w śladowych ilościach. Jeśli chcemy zjadać nasiona kupowane w sklepach, powinniśmy uważać na to, aby nasiona były całe, a nie mielone. Nasiona bowiem muszą zawierać zbawienny dla naszego organizmu tłuszcz, a on jełczeje jeśli nasiona są zmielone.