Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Różne formy terapii

image Większość z nas pewnie korzystała z terapii i to różnorodnej, chociażby z terapii małżeńskiej, czy też nawet z terapii pedagogicznej. Zapewne mało z nas wie, że samo hasło ‚terapia’ wywodzi sie z języka greckiego. Dobrze, nie o tym tu mowa teraz 🙂 Terapię można traktować jako sztukę, pomimo tego, że terapia związana jest z pedegogikąspecjalną. Kiedy mamy problem, czy to mały, czy też duży, czy to związany z nieszczęśliwą miłością, czy problem taki, że nie umiemy się dogadać z ludźmi w pracy, i nie umiemy sobie sami z tym poradzić, nie wiemy co ze sobą zrobić, a nie mamy blisko siebie żadnego z przyjaciół, warto udać się na terapię do lekarza. Taki lekarz, spojrzy na nas zawsze obiektywnie, i pomoże przetrwać ciężkie chwile, chociażby przez pomoc czy wygadanie się u niego. Warto korzystać z takiej pomocy, czy to by była terapia, czy gdziekolwiek indziej. Wszędzie znajdziemy dla nas odpowiedniego psychologa. Generalnie jeżeli mamy problem zawsze warto jest spróbować pomóc samemu sobie, nigdy raczej na to nie jest za późno jeśli jesteśmy zdeterminowani.