Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Przełamać barierę strachu

image Dentysta wielu z nas jednoznacznie kojarzy się z bólem, plombowaniem i wierceniem. Gabinet dentystyczny oraz specjaliści, którzy w nim przyjmują stwierdzają, że i higienistka stomatologiczna przeżyła swoje odnowienie, wielu z pacjentów nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele rzeczy i możliwości dał nam rozwój każdej w zasadzie dziedziny medycyny jak a jest dostępna w obecnych czasach. Dbałość o piękny i dobrze wyglądający uśmiech już nikogo w zasadzie nie dziwi coraz więcej osób po konsultacjach ze specjalistami decyduje się na działania mające na celu nie tylko wyleczenie wszystkich zębów, ale także ich wyprostowanie oraz wybielenie. Jest to działanie bardzo pomocne w dzisiejszych czasach, ale należy pamiętać, że aby nasze żeby mogły być pięknie białe konieczna jest także codzienna pielęgnacja ich. Szczotkowanie to nie koniec zabiegów pielęgnacyjnych bardzo ważne jest także stosowanie nici dentystycznych i płynów do higieny jamy ustnej tylko w taki sposób wyposażeni możemy mówić o dbałości o nasze zęby.