Szukaj
Kalendarz
  Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Problemy z próchnicą

Brak osadzania się kamienia nazębnego oraz możliwość dotarcia do wszystkich szczelin międzyzębowych, dzięki czemu resztki pokarmu oraz bakterie zostają w sposób prawidłowy wymiecione z jamy ustnej, bardzo ważna jest też odpowiednia staranność i umawianie się na kontrolne wizyty, dzięki czemu nawet, kiedy Dochodzi do niewielkich uszkodzeń czy tez ubytków można już przy niewielkim uszkodzeniu rozpocząć naprawianie, przez co zabiegi nie są ani tak bardzo bolesne ani też nieprzyjemne dla pacjentów. Bardzo ważne jest, aby dentysta był traktowany dokładnie tak samo jak inny lekarz, ponieważ wizyty w jego salonie mają za zadanie podnosić komfort naszego życia i też minimalizować jakiekolwiek skutki uboczne czy niedogodności związane z problemami, z jakimi możemy spotkać się w starciu z jamą ustną, bardzo ważna staje się także odpowiednia higiena jamy ustnej, która w połączeniu z pomocą dentystyczną daje nam gwarancję cieszenia się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata. Dlatego też od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać nasze dzieci do systematyki związanej zarówno z profilaktyką jamy ustnej jak i dbałością o regularne wizyty u stomatolog Zamość.