Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Praca, praca i praca – a gdzie nasze zdrowie?

Większość ludzi pracuje systematycznie – każdego dnia nie mając w ogóle na uwadze tego – jak ważne jest to, aby czasami po prostu odpocząć i zwolnić. Przecież nie jesteśmy cyborgami i powinniśmy przede wszystkim starać się pracować w taki sposób, aby przede wszystkim nie nadwyrężać i tak schorowanego ciała. Niestety w większości przypadków jest tak, iż nasz organizm daje nam mnóstwo sygnałów co do tego – że jesteśmy już zmęczeni. Choć wiadomo jak jest. Kariera zawodowa dla wielu ludzi jest najważniejsza, gdyż w większości przypadków jest tak, iż niestety wiąże się ona z naszym dobrobytem. Ale ostatnio jak zauważyłam co raz to więcej osób znajduje czas na to, aby odpocząć i pobyć chociaż przez chwilę ze swoimi bliskimi na przykład na świeżym powietrzu. Jak widzisz możliwości w tym temacie jest naprawdę wiele, trzeba tylko wiedzieć, że najważniejsze jest to, aby dbać o nasze zdrowie. Aby stać się oto, aby było na jak najlepszym poziomie.

Ale jak tego dokonać? Między innymi w prawidłowy sposób się odżywiając i ćwicząc. I to wszystko. Najczęściej w najprostszych rozwiązaniach jest ukryta genialność. Musisz o tym pamiętać. Pamiętaj również o tym, iż większość osób pomimo tego, iż stosują właściwą dietę ze względu na swoją dosyć stresującą pracę może i tak czuć się nie zbyt dobrze. Jak udowadniają badania naukowe stres jest zabójcą numer jeden w ówczesnych czasach. Zabija nas powoli aczkolwiek systematycznie co sprawia, iż nie wiele ludzi umie sobie z nim poradzić. Tak naprawdę wszystko siedzi w naszej głowie. Jeśli dana osoba źle się czuje czy też nie nadąża za swoją pracą wtedy powinna ją zmienić. Jak to mówią Chińczycy ich ludowa medycyna – a jak wiadomo jest ona jedną z najlepszych na świecie – jeśli jesteś na poddany na jakieś źródło stresu systematycznie – po prostu pozbądź się go. Taki banalne a jak skuteczne. Czyż nie? Miej to na uwadze przy wyborze właściwej pracy i zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze. Czy kariera zawodowa czy zdrowie. Jakby na to nie patrzeć w życiu wszystko można odzyskać oprócz czasu a także naszego zdrowia.