Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Pomoc dla ofiar wypadków

Jednak zawsze niesie pomoc rodzinom ofiar. Nawet, kiedy wydaje się niepotrzebny, w miarę upływu czasu, pacjenci dziękują mu, ze był z nimi. To najbardziej wzruszające momenty, jego pracy. Psychologów można znaleźć we wszystkich placówkach opieki zdrowotnej. Znajdziemy ich zarówno w szpitalach, przychodniach, jak i ośrodkach leczenia uzależnień, ośrodkach dla samotnych matek. Każdy pacjent takiej placówki to osobna historia, której musi wysłuchać psycholog. Ale taka jest jego praca. Wysłucha doradzi, pomoże. Kiedy trzeba będzie milczał, bo i tacy pacjenci się zdarzają. Nie chcą rady, nie chcą pomocy. Chcą tylko, aby psycholog ich wysłuchał. To im wystarcza. Wyrzucają z siebie to wszystko, co ich boli. I taka spowiedź, przynosi im ulgę. Psycholog leczy duszę, nie ciało. I o tym musimy pamiętać, gdy będzie nam bardzo źle. Jeśli będziemy dusili w środku, wszystkie nasze złe emocje, organizm zacznie się buntować. Wtedy, nie tylko psycholog będzie potrzebny.