Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Położna na medal

image W ramach wywiadów z lekarzami, ostatnio w Internecie pojawiła się rozmowa z położna. Jako przedstawicielka swojego zawodu, miała ona wypowiedzieć się na temat specyfiki pracy, jaką wykonuje. Od samego początku można było zauważyć, że od kobiety bije dumna i pewność, że wybrała dobry zawód i jest dumna z wykonywanej pracy. Doświadczona kobieta zdradziła, że położna jest to zawód, który znany był już w starożytności. Już wtedy kobiety korzystały z pomocy mamek, które nie tylko wychowywały dzieci, ale pomagały przyszłej matce jeszcze przed narodzinami – edukując ją i służąc radą, a potem odbierając poród. Zawód ten był więc potrzebny i szanowany zarówno w przeszłości, jak i w XX wieku. Położna podkreśliła, że przez wiele lat pracowała w Opolu i jeszcze teraz mogła być podać nazwiska i adresy położnych. Oczywiście tych, które są najlepsze. A jakie położne są tymi najlepszymi? Te, które mają świadomość, jak ważna jest ich rola w życiu matki i nienarodzonego dziecka.