Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Po wypadku

image Po ciężkim wypadku, w którym ginie mnóstwo ludzi, na miejscu błyskawicznie pojawiają się psycholodzy. Mimo, iż osoby, które cierpią nie chcą pomocy, odrzucają ją, obecność specjalistów jest naprawdę potrzebna. Sama obecność, chociażby po to, by wypłakać się na czyimś ramieniu. Psychologia ma wyznaczona specjalna placówkę, która jest w stałym kontakcie ze służbami mundurowymi. W przypadku tragicznych wydarzeń, grupa psychologów gotowa jest w każdym momencie, stawić się na miejscu tragedii. Dobry psycholog jest zawsze gotowy do niesienia pomocy. Zwłaszcza psycholog, który pracuje w takim centrum kryzysowym. Bez względu na to, jaką odległość maja do pokonania, bez względu na to, która jest godzina, zawsze są gotowi. Podobny system pracy ma psycholog, który oprócz tego, ze prowadzi prywatna praktykę, współpracuje również z policją i sądami. Jest psychologiem sądowym. I nie należy mu zazdrościć tej pracy. Spotyka się codziennie z wielkimi tragediami, związanymi na przykład z morderstwem, uprowadzeniem.