Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Pieniądz nie zawsze wyleczy

Nie zauważyła, że pieniądze to nie wszystko, a pogoń za pieniędzmi tym bardziej. Przez swoją pracę, nawet nie wiedziała kiedy, rozpadło się jej małżeństwo. Na szczęście, polecił jej zgłoszenie się na terapie do Wrocławia. Miała jeszcze szansę uratować siebie, w tym całym nieszczęściu. Musiała zwolnic, zmienić priorytety. Myślała, ze jeśli będzie pracować ponad swoje siły, wszystko będzie coraz piękniejsze. A tak nie było. To rodzina jest najważniejsza i relacje międzyludzkie. Szkoda, ze wielkie koncerny o tym zapominają i wykorzystują każda, nawet wolną chwilę swoich pracowników. A potem, kliniki psychiatryczne pełne są młodych ludzi, którzy w drodze na szczyt kariery, stracili poczucie tego, co jest ważne. Pamiętajmy zatem, że psycholog to nie jest ktoś, kto może nam zaszkodzić. To osoba, która jest specjalistą, w tym co robi. Będzie wiedziała, jak pomóc komuś, kto nie radzi sobie ze swoim życiem, ze swoimi problemami. Wystarczy jeden telefon, aby umówić się na spotkanie, które może zmienić nasze życie.