Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Picie alkoholu

Piecie alkoholu niestety jest praktykowane przez co raz to większą liczbę ludzi w Polsce. Ale nie tylko tyczy się to Polaków. Najgorsze w tym wszystkim jest również to, iż ogromna liczba ludzi nie tylko sięga po trunki, które mogłoby się wydawać iż z natury nie są ąz tak szkodliwe dla zdrowia, ale i również po mocniejsze alkohole. Przede wszystkim powinieneś sobie zadać jedno podstawowe pytanie. Jeśli pijesz co Ci to daje? Zwykle odrzucenie i przyjaciół tylko wtedy, kiedy masz pieniądze. Alkoholizm to choroba, która powoduje wiele problemów i zwykle to, iż osoba, która na nią choruje zostaje sama, gdyż najbliżsi nie umieją zrozumieć postępowania konkretnego człowieka. Wiadomo, ze włączyć się w ów nałóg nie jest aż tak ciężko, gorzej z niego wyjść. Gorzej jeśli z problem zostajemy sami. Nikt nie jest wstanie nam pomóc czy też nawet nie próbuje. Nikt nas nie rozumie. A picie alkoholu w nadmiernych ilościach to nie tylko szkoda dla naszych bliskich, ale i również a może i przede wszystkim dla naszego zdrowia. Alkohol zabija nas systematycznie aczkolwiek powoli.

Mówi się że alkoholicy nie mogą przetrzeźwieć gdyż jeśli by to nastało czuli by się znacznie wręcz fatalnie. Większość ludzi bazuje tylko i wyłącznie na piciu. Alkoholicy są również wstanie przepić dosłownie wszystko, aby tylko mieć dostęp do alkoholu. Ale wracając do tematu zdrowia. Alkohol niszczy przede wszystkim wątrobę. Wątroba jakby nie na to patrzeć jest dosyć kruchym narządem. Co to oznacza w praktyce? Iż nie jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne jak i chemiczne pod postacią alkoholu. To prawda, iż może ona nam wiele wybaczyć iż jest wstanie sama się uleczyć, ale kiedyś dochodzi do takiego momentu, iż nasza wątroba ma dosyć i już nie umie sobie poradzić z nadmierną ilością toksyn, które przez nią przechodzą i w konsekwencji w niej zostają. Wtedy właśnie powstaje marskość wątroby, która może nawet doprowadzić w konsekwencji do wycięcia „kawałka” wątroby. Oczywiście wątroba to nie serce. Da się żyć bez małego kawałka wątroby, ale gorzej pomimo tego, iż przeszliśmy operacje, i tak dalej robimy swoje jeszcze bardziej ją niszcząc.