Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Niezdrowy styl życia

Niezdrowy styl życia w większości przypadkach może być przyczyną wielu chorób. Chorób, które niestety mogą być również nieuleczalne. Pomimo tego, iż medycyna na dzień dzisiejszy potrafi sporo wyrządzić dobrego, ale nie jest do końca doskonała. Bo jakby na to nie patrzeć, lekarze to również ludzie. A lekarz jak każdy człowiek może być omylny. Dlatego też najlepiej jest zapobiegać chorobom. Choroby w większości przypadków nie tylko wyniszczają nasze ciało, ale i również psychikę stwarzając sporo chorób. Do tego większość chorób na które może zachorować nasza osoba odbije się nie tylko na nas, ale i również innych osobach – naszych najbliższych, którzy bardziej przeżywają naszą chorobę niż my sami. Dlatego lepiej jest pomyśleć do przodu i zastanowić się nad tym, co zrobić, aby nie doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem? Przede wszystkim powinniśmy zmienić swój styl życia – w szczególności odżywianie.

Odżywiania jest bardzo ważne. Im jest ono bardziej skomplikowane tzn. obfite w produkty pochodzenia zwierzęcego i małą ilość witamin czy minerałów – tym gorzej dla nas. Nasz organizm a raczej przewód pokarmowy ubóstwia jedzenia mało skomplikowane czyli takie, które nie jest łączone w różny sposób czy też mieszane na potęgę. Im będzie ono prostsze, tym lepiej, gdyż nasz układ pokarmowy będzie potrzebował na obróbkę ów jedzenia mniej czasu. Proste? Banalne. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby posiadać umiar w jedzeniu i piciu. Niektóre osoby jedzą dużo ale to nie dlatego, iż są głodne. Jedzą na siłę, bo mają dosyć spory apetyt. A z własnego doświadczenia wiem, iż jeśli zaczniemy się zdrowo odżywiać jedząc dużo warzyw o owoców oraz pijąc znaczną ilość soków własnej roboty, wtedy może być naprawdę dobrze. Nie tylko będziemy odczuwali mniejszy apetyt, ale i również jedzenie, które będziemy dostarczać do naszego przewodu pokarmowego – będzie po prostu lepszej jakości. Istnieje zasadnicza różnica między prawdziwym głodem a chwilowym apetytem. Więcej informacji na temat ów różnicy a także i zdrowym stylu życia możesz znaleźć w internecie.