Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Nasze zdrowie najważniejsze

Nasze zdrowie jest najważniejsze. Szkoda, że tak nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Większość z nas pakuje do siebie byle co a po upływie paru lat wychodzą tego skutki. Ale nie ma tego złego co na dobre nie wyszło. Tak naprawdę w większości przypadków musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, iż najważniejsze dla naszego zdrowia jest to, aby stosować właściwą dietę. Dieta w endometriozie odgrywa bardzo ważną rolę. Im jest ona lepsza, tym lepiej dla nas. Najgorzej jest wtedy, kiedy w ogóle nie troszczymy się o swoje własne zdrowie, Wtedy zaczynają się pojawiać różnorakie problemy, które mogą być w skutkach tragiczne. Tak naprawdę każda choroba jakby nie na to patrzeć ma swój początek w układzie wydalniczym to po pierwsze a po drugie większość chorób pojawia się u nas tylko i wyłącznie dlatego, iż w naszym ciele górę wzięły nad nami różne patogeny. Najczęściej najwięcej bakterii w naszym organizmie można znaleźć w naszych jelitach – w szczególności w jelicie grubym. Nie dość, iż jelito jest wręcz fantastycznym środowiskiem do ich rozwoju, jakby na to nie patrzeć sami sobie jesteśmy winni tego, iż właśnie w naszych jelitach rozwijają się te wszystkie paskudztwa.

Bakterie, pasożyty czy też pleśnie rozwijają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy w jelitach panuje kwaśne środowisko, jest ciepło i wilgotno. My poprzez stosowanie właściwej diety możemy się pozbyć raz a porządnie wszystkich patogenów z naszych jelit. Między innymi stosując dietę, która zawiera w swoim składzie sporo witamin i minerałów. Mam tutaj na myśli, między innymi warzywa i owoce oraz soki własnej roboty. Dobrze jest też pić wodę i to w znacznych ilościach, gdyż to właśnie woda stanowi w większości przypadków niezbędne nam do życia źródło długowieczności. Choć w wielu przypadkach jest tak, iż jeśli ktoś wypija dosyć sporo soków własnej roboty i jest ich naprawdę dosyć dużo to taka osoba nie potrzebuje pic dodatkowej wody, gdyż najlepsza woda właśnie znajduje się w ów sokach. Jest destylowana i są w niej rozpuszczone witaminy, minerały i enzymy, które sprawiają, iż są prawdziwym lekiem dla naszych schorowanych komórek.