Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Możliwości zadbania zęby u stomatolog Ursynów

image Medycyna w każdej swojej dziedzinie staje się bardzo nowoczesna, dzięki możliwością, jakie niesie istnieje wiele metod bezbolesnego leczenia. Dentyści w Poznaniu podkreślają, że dzisiejszy świat daje nam możliwości leczenia laserowego niewielkich ubytków, co pozwala na dotarcie do grona osób, które dentysty unikają z powodu obawy i strachu właśnie przed bólem. Dbałość o stan zdrowia dla wielu z nas stał się priorytetem, ponieważ piękne zdrowe i równe zęby to znak, że przykładamy się do własnego wyglądu oraz zdrowia naszego ciała, unikając niepotrzebnego narażania go na komplikacje. I nie chodzi już tutaj o dbałość o pozbywanie się kamienia nazębnego czy zaprzestanie rozwoju paradontozy, ale ważna staje się także współpraca ze specjalistami z kilku dziedzin stomatologii jak np. stomatolog Ursynów w celu uzyskania optymalnie jak najidealnieszego efektu końcowego. Wielu z nas niestety miewa problemy z zębami, które nie spełniają funkcji w naszym łuku zębowym, ponieważ wyrastają w zły sposób lub są osadzone nie w takim położeniu, w jakim powinny i tutaj z pomocą wychodzą specjaliści z dziedziny, jaką jest dentysta estetyczny w, którego zadaniem jest doprowadzenie stanu naszych zębów do optymalnego stanu