Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Medycyna jest ważna

image Na temat medycyny można wiele powiedzieć i na pewno będzie to też także to, że będzie ona naprawdę bardzo ważna. Jest ona nie tylko ważna, ale i bardzo potrzebna. Jakoś można się tym zainteresować i jakoś można na spokojnie na to wszystko sobie pozwolić. Wszystko może zależeć od nas i wszystko może być naszą kwestią. Trzeba na spokojnie jakoś to wszystko sobie przemyśleć, jeśli tylko chcemy. Wiele może od nas zależeć i zawsze będziemy mieli w tym swoje możliwości. Jakoś można sobie na spokojnie to przemyśleć i jakoś można na spokojnie na to wszystko sobie pozwolić. Medycyna jest ważna i nie ma co ukrywać, że każdy powinien jak najbardziej z niej zawsze korzystać. Wiele możemy zyskać i na wiele możemy sobie dzięki temu pozwolić. Każdy o tym wie i każdy znajdzie zawsze na to swoje sposoby. Chyba można to sobie przemyśleć i chyba można znaleźć na to swoje prawa. Medycyna jest ważna, ponieważ już nieraz uratowała komuś życie. Wiele osób bardzo dobrze o tym wie. Korzystajmy z niej jak tylko chcemy i jak tylko możemy.