Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Lekarze chirurdzy

Lekarze będą mieli naprawdę bardzo różne specjalizacje i wszystko to będzie się na czymś opierało. Jakoś można się tym zainteresować i jakoś można na to sobie pozwolić. Będzie to tylko i wyłącznie naszą decyzją. Jedną ze specjalizacji takich lekarzy na pewno będzie chirurgia. Wiele osób pracuje na takim oddziale i wiele osób pracuje w takiej dziedzinie. Często się mówi, że na chirurgii można spotkać najgorsze przypadki. Lekarze muszą zszywać najgorsze rany, sprawdzać czy wszystko w porządku, itd. Nie będzie to na pewno widok dla każdego i nie każdy będzie mógł na to wszystko patrzeć. Chyba można to sobie przemyśleć i chyba można na to znaleźć swoje kwestie. Nie ma na to innych opcji i nie ma na to innych sposobów. Lekarze chirurdzy to naprawdę potrzebne osoby i jeśli będzie nas to interesowało to każdy może spróbować zająć się tym wszystkim właśnie w tym kierunku. Przecież nie ma z tym żadnych kłopotów. Wszystko jak najbardziej zależy tylko i wyłącznie od nas i od naszych decyzji. Każdy może o tym wiedzieć i każdy może to sobie na spokojnie przemyśleć. Wiele zawsze będzie dla nas, jeśli tylko chcemy.