Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Lekarze

Osoby, które często nam pomagają i które często będą ratowały ludzie życie to po prostu lekarze. Można nad tym wszystkim jakoś się zastanowić i można w tym wszystkim znaleźć swoje prawa. Jakoś na spokojnie możemy to sobie przemyśleć. Nie ma z niczym żadnych kłopotów i żadnych problemów. Każdy może o tym wiedzieć i każdy jakoś na spokojnie to wszystko sobie przemyśli. Lekarze są ważni i lekarze są potrzebni. Nic nie będzie nam stało na przeszkodzie, aby starać się o to, aby takim lekarzem być. Niestety droga po prostu najczęściej jest długa i kręta. Nie damy sobie z tym wszystkim rady. Warto mieć na to swoje opcje i warto mieć na to swoje sposoby. Na spokojnie zawsze jakoś możemy to sobie przemyśleć. Nic nie będzie nam stało na przeszkodzie. Jakoś można się tym tematem zainteresować. Lekarze to ważne osoby i trzeba czasem się do nich udać. Wiele z nich naprawdę dobrze wykonuje swoją pracę. Trzeba ich wszystkich szanować i trzeba znaleźć na to wszystko swoje opcje. Mamy na to swoje prawa i mamy na to swoje możliwości. Każdy o tym wie.