Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Leczenie jest ważne

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że leczenie zawsze będzie niezwykle ważne i jakoś można się tym zainteresować na różne sposoby. Nie ma z tym żadnych kłopotów, ani nie ma z tym żadnych problemów. Zawsze mamy w tym wiele opcji i zawsze mamy w tym wiele możliwości, jeśli tylko chcemy. Na pewno nic nie będzie nam stało na przeszkodzie. Leczenie jest ważne i nie można w żaden sposób go unikać. Wiele będzie zależało od naszej decyzji. Leczenia musimy podjąć się sami, ponieważ nikt inny nie może za nas tego wszystkiego zrobić. Będzie to tylko i wyłącznie naszą opcją i będzie to tylko i wyłącznie naszą kwestią. Trzeba się leczyć i trzeba na to wszystko znaleźć swój sposób. Leczenie jest ważne i każdy o tym wie. Każdy na spokojnie jakoś może mieć w tym swoje kwestie. Każdy jest na tyle rozsądny, że będzie sam o sobie decydował. Wiele może od nas zależeć i zawsze na wiele możemy sobie pozwolić, jeśli tylko chcemy. Chyba nikomu nie trzeba tego wszystkiego tłumaczyć. Mamy na to swoje sposoby i mamy na to swoje opcje. Każdy ma tego świadomość.