Szukaj
Kalendarz
  Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Leczenie duszy

Takie terapie zamknięte prowadzą gabinety terapeutyczne. Posiadają oni kilka ośrodków, które znajdują się w pięknych miejscach poza miastem.. czyste powietrze, wspaniale wyposażone miejsca to oaza spokoju i klimatu odpowiedniego do prowadzenia terapii. Wada tego typu terapii jest niestety ich cena. Są to bowiem ośrodki prywatne, a leczenie w nich nie podlega refundacji z narodowego funduszu zdrowia. A szkoda, bo osób uzależnionych w Polsce jest bardzo dużo. I skoro takie terapie przynoszą efekty, może warto byłoby się zastanowić, czy nie należy ich refundować. To przecież choroba jak każda inna. Czasem bardziej niebezpieczna niż zapalenie płuc. Powoduje cierpienie nie tylko osoby uzależnionej, ale również rodziny. Koszt takiej terapii może dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych . Możliwe jest jednak system ratalny, co dla wielu rodzin jest ostatnia deska ratunku. Ogólnie leczenie wszelkich uzależnień jest trudne i wymaga czasu, jednak jak każdą jedną chorobę tak i to można wyleczyć, tylko trzeba chcieć.