Szukaj
Kalendarz
  Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Kiedy prywatne ubezpieczenie się opłaca?

image Jeśli chce się korzystać z szerszego zakresu ubezpieczenia medycznego wówczas najlepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na korzystanie z dodatkowych ubezpieczeń w formie ubezpieczeń prywatnych. Pozwala to na zapewnienie korzystania z prywatnej służby zdrowia bez konieczności płacenia za takie leczenie z własnej kieszeni jednorazowo. Jednorazowo opłacenie wielu świadczeń w prywatnych klinikach czy gabinetach medycznych może prowadzić do konieczności zapłacenia bardzo dużych środków finansowych. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem może być postawienie na leczenie realizowane w ramach regularnie opłacanych składek, co pozwala na rozłożenie opłat na dłuższy okres czasu. W Polsce w coraz większym stopniu rośnie popularność prywatnych ubezpieczeń medycznych, co między innymi jest spowodowane tym, że dostęp do służby zdrowia w ramach placówek działających w służbie zdrowia państwowej bywa utrudniony. Kolejki, czy brak możliwości umówienia wizyt na wybrane terminy bywa szczególnych problemem w ramach dostępu do specjalistów.