Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dokładne czyszczenie zębów

Czyścić dokładnie naszą jamę ustną, ponieważ niestety resztki pokarmu trafiające do szczelin między naszymi zębami nie są ani estetyczne ani dla nich zdrowe, dlatego nitkowanie szczelin międzyzębowych powinno być wykonywane minimum jeden raz w dniu, dzięki czemu unikamy rozwoju próchnicy i zapobiegamy odkładaniu się kamienia nazębnego szczotkowanie także jest bardzo ważnym działaniem, ponieważ pozwala nam na wyczyszczenie całości zęba i osadu, który niestety na nim się gromadzi, bardzo ważne jest także płukanie ust płynami, które Pozwalają na zabicie bakterii, które rozwijają się nie tylko w szczelinach międzyzębowych, ale i na dziąsłach, na języku i wewnętrznej stronie policzków, taki działanie jak i systematyczne wizyty u specjalistów jak podkreślają dentyści jest działaniem, które jest w stanie w sposób bardzo łatwy pomóc w utrzymaniu pięknego zdrowego uśmiechu, pięknego łuku i cieszenia się swoimi naturalnymi zębami do późnej starości. Najważniejsze, aby od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do starannego i dokładnego szczotkowania zębów, ponieważ takie działanie jest w stanie przynieść wiele wartościowych efektów odczuwalnych do późnej starości.