Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dlaczego zdrowy uśmiech jest aż tak ważny?

image Wielu z nas oglądając filmy czy gwiazdy na wielkich ekranach zastanawia się jak to możliwe, że oni mają tak piękne białe żeby a ja niestety nie? Dentyści wyjaśniają, że nie chodzi już tutaj o białe żeby, ale ważne jest także, aby nasze żeby były zdrowe i nie było możliwości dopuszczania do chorób związanych z paradontozą i próchnica atakującą nasze zęby, niestety nieleczonej problemy dentystyczne mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na cały nasz organizm, ponieważ nieleczony stan zapalny, który rozwija się w jamie ustnej działa bardzo niekorzystnie na obronę i możliwości zwalczania chorób. Niestety mimo tego, że istnieje wiele możliwości prowadzenia zdrowego trybu życia wielu z nas wciąż nie przekonało się do systematycznych i regularnych wizyt u stomatolog ostrów wlkp w celu leczenia ubytków i nie dopuszczania do szeroko rozwiniętych ubytków, które niestety już nie nadają się nawet do leczenia i konieczne jest usunięcie zepsutego zęba. Bezbolesny dentysta podkreśla, że istnieje już wiele możliwości pokonywania największego oporu pacjentów, jakim jest niewątpliwie ból i strach przed wizytą u tego oto specjalisty otóż istnieje możliwość leczenia laserowego niewielkich ubytków