Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dieta proteinowa: Dukan

Jedna z najbardziej popularnych diet ostatnich lat to dieta Dukana, która polega na jedzeniu tego co ma w sobie maksymalną ilość białka. Dieta polega na ograniczaniu do minimum pożywienia, które ma w sobie węglowodany oraz tłuszcze. Jest to jedna z najbardziej skutecznych i najzdrowszych diet, jakie można stosować, trzeba to robić jednak z głową aby nie zrobić sobie krzywdy, nie rozregulować pracy nerek. Dieta ta jest stosowana głownie przez osoby, które chcą zrzucić kilogramy, które sprawiają, że wygląda się gorzej. Z dieta należy stosować także ćwiczenia fizyczne aby można było poczuć maksimum jej działania zbawiennego na nasz organizm. Dieta ma kilka faz. Pierwsza jest fazą, która polega na przyjmowaniu tylko i wyłącznie tego, co ma w sobie białko i nic więcej, czyli powinno to być chude mięso. Należy zapomnieć o jakimkolwiek kurczaczku polanym przyprawami i sosami cy zawiesistym tłuszczem. Grzechem śmiertelnym jest także oczywiście podawanie golonki sobie podczas tej diety – wtedy odchudzanie się za pomocą tej diety będzie praktycznie mijało się z celem.

Pierwsza faza trwa przez około dziesięć dni, jeśli nie jesteśmy w stanie wytrzymać dłużej, odżywiajmy się w ten sposób tylko przez trzy dni i przejdźmy do fazy kolejnej. Później te fazy będzie można oczywiście swobodnie wydłużać. W pierwszej fazie najlepiej jest jeść owoce morza, nabiał, wspomniane chude mięso i ryby. Są to bardzo zdrowe rzeczy, jednakże dieta ta pozbawia nas warzyw. W wersji light powinno się oczywiście spożywać warzywa, a także niewielkie ilości owoców, które będą nam dostarczały te witaminy, których mięsa nie są w stanie nam dostarczyć. Dieta ta jest dość kosztowna i wymaga wysiłku ze strony osoby odchudzającej się. Po momentach spożywania samego białka razem z odrobiną warzyw i owoców, należy spodziewać się utraty masy ciała. Chudnie się wtedy bardzo szybko, jednakże trzeba wysiłek ten utrzymać. Jest to tutaj duże niebezpieczeństwo dla osób, które mają tendencję do wpadania w anoreksję – one mogą już nie zmieniać nic, tylko jeść coraz mniej. Jest to szalenie niebezpieczne i dobrze jeśli w otoczeniu znajdzie się osoba, która powstrzyma taką odchudzająca się osobę przed zagłodzeniem na śmierć. W normalnym przebiegu diety powinno się raczej skłaniać już po utracie wagi do powrotu do pozostałych produktów. Trzeba na nowo wykształtować w sobie takie nawyki żywieniowe, które pozwolą nam utrzymać dobrą wagę ciała.