Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Choroby zakaźne

image Niestety na świecie wciąż bardzo wiele występuje chorób zakaźnych. Jedne będą zwyczaj i normalne, które nam nie zaszkodzą i które każdy musi przejść. Ale jedne będą naprawdę poważne i mogą grozić nawet śmiercią. Chyba nikt nie chciałby się od nikogo zarazić. Dlatego ważne będzie, aby uważać, aby orientować się, itd. Wiele będziemy mieli na to swoich sposobów. Ludzie zawsze mogą na to wszystko sobie pozwalać. Chorób zakaźnych będzie wiele. Ale większość jesteśmy w stanie zwalczyć. Niektóre tylko są takie, że nie jesteśmy w stanie nic zrobić. A wszystkie lekarstwa tylko będą po to, aby jakoś zmniejszyć ból spowodowany chorobą. Wszystko to będzie naszą kwestią i wszystko to będzie naszą decyzją. Wiele może zależeć od nas. Chyba jakoś na spokojnie jesteśmy to w stanie sobie przemyśleć. Jeśli możemy uważać to naprawdę nie będzie z tym kłopotu. Powinniśmy uważać, aby nic nam się złego nie stało. Chyba nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. Ludzie zawsze mają na to swoje kwestie i na to swoje opcje. Chyba można mieć w tym sytuacjach jakiś swój rozum.