Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Ból zęba

Ból zęba należy do jednych z najbardziej uciążliwych jakie istnieją na świecie i nie jest łatwo uśmierzyć taki ból. Jak uniknąć takiego bólu? Oczywiście najlepszym sposobem jest jego zapobieganie. Jeśli jednak nagle ból zęba złapie cię nagle, możesz wziąć aspirynę. Aspirynę jednakże trzeba wziąć nie do organizmu poprzez połykanie, ale trzeba położyć najpierw na łyżeczkę, a następnie na zęba i trzymać tak przez około dziesięć albo nawet piętnaście minut jeśli ząb boli w wielkim stopniu. Po tym czasie powinno już przejść. Jeśli ból zęba jest spowodowany tym, że usunięto ci niedawno ząb, powinieneś wypełnić sobie dziurkę woskiem dentystycznym, który dostępny jest szeroko w sklepach internetowych albo w aptekach i wydawany jest bez żadnej recepty.

Zanim jednak włożysz wosk dentystyczny do swojego ubytku, powinieneś dokładnie umyć zęby i usunąć bakterie, po czym należy wypłukać otwór gębowy. Niekiedy pomocna będzie szałwia. Dobry jest także olejek goździkowy, można także nasączyć wacik alkoholem i przyłożyć do bolącego zęba. Inne substancje, które świetnie radzą sobie z bólami zębów to szałwia. Należy wypłukać dokładnie jamę ustną napojem, w którym wyparzona została torebka szałwii. Jeśli ból zęba nie ustępuje w takim momencie, należy spróbować przyłożyć samą torebkę do zęba aż do jej wystygnięcia. Sposoby polecane przez nasze babcie to położenie na zęby nieco soli – nie jest to przyjemne uczucie dla naszej jamy ustnej, bo sól wkrótce rozpuści się, ale istnieje szansa, że biała sól kamienna obniży znacząco naszą dolegliwość bólową. Można także przykładać do bolącego zęba wacik, który został uprzednio nasączony w alkoholu – jest to sposób, który należy stosować z umiarem, bo alkohol jest spijany przez nasz organizm i nie zawsze efekt może być pożądany. z drugiej jednak strony czasami na większy ból pomaga zwyczajne wypicie alkoholu – wódki, nie piwa. Jeśli to wszystko nie pomaga i jeśli wypróbowałeś wszystkie inne znane ci metody, powinieneś spróbować medytować. Jest to metoda dla osób, które mają już pewne doświadczenia z bólem.