Szukaj
Kalendarz
  Luty 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Badania dla każdego

image Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że badania jak najbardziej są dla każdego. Nikt nie może nam ich zabronić, a wręcz przeciwnie jesteśmy do nich namawiani. To ludzie nie chcą z nich korzystać i to ludzie nie chcą się badać. Tak to właśnie wszystko niestety wygląda. Można tłumaczyć, można nakłaniać, ale czasem nic. Po prostu ludziom nie chce się pójść, aby się zbadać. Chyba można mieć na to swoje opcje i chyba można mieć na to swoje prawa. Wszystko może zależeć od nas i wszystko może być naszą kwestią. Warto mieć na to jakieś sposoby. Wszystko zależy od nas i wszystko jest naszą decyzją. Każdy o tym wszystkim jakoś może wiedzieć. Badania są dla każdego i warto znaleźć na to sposobów. Nie ma w tym wszystkim nic złego. Należy się jakoś przekonać. Należy mieć na to jakieś swoje kwestie i jakieś swoje opcje. Przebadajmy się, aby mieć spokój i aby wiedzieć, że wszystko jest w porządku. Wiele może od tego zależeć. Każdy o tym wie. Warto się badać i badania zawsze będą dla nas, jeśli tylko chcemy.