Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 12, 2016

Upodobania seksualne

image Sto lat temu kobieta chcąca się podobać musiała być pulchna — to należało do kanonów piękności — a chcąc uzyskać jaką taką „talię” sznurowała się gorsetem do utraty tchu. W owych czasach przyzwoity obiad prócz zakąsek i zupy musiał zawierać co najmniej trzy zasadnicze dania: rybę, dziczyznę i mięso, o napitkach już nie wspominając. Żarłoków i biboszów było co niemiara, a jak wyglądały przyjęcia… — Magdalena Samozwaniec opisując „towarzyskie” ] obżarstwo z końca XIX wieku konstatuje, że ludzie ówcześni zamiast zwykłych żołądków musieli mieć chyba j „jakieś kolosalne spusty, w które bez szkody wsiąkało to całe nadmierne żarcie”. Czy bez szkody? Na ogół owi żarłocy tyli i starzeli się dość prędko, a przyczyny ich I przedwczesnych zgonów często pozostawały nie wyjaśnione, bo i sztuka lekarska nie stała zbyt wysoko. Dietetyka stosowana pozostawała zresztą w zupełnej zgodzie z poglądami obowiązującymi podówczas w nauce. Odkryto właśnie trzy grupy składników pożywienia: 1 białka, tłuszcze i węglowodany, stwierdzono również, że I bez białka nie ma życia, gdyż jest ono podstawowym budulcem plazmy komórek. Tłuszcze i węglowodany mogą i powstać z białka, lecz nie na odwrót. Zatem białko — I a więc mięso pod każdą postacią, wędliny, ryby i jajka — jest najcenniejszym produktem odżywczym. Mięso, B jako najpospolitsze i najzdrowsze, stosowano szeroko we I wszystkich kuracjach wzmacniających — mocny rosół uchodził za cudowny eliksir, a lekarze zalecali go na j prawo i lewo.