Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 2, 2016

System nerwowy

image Zależnie od właściwości systemu nerwowego, od cech dziedzicznych i konstytucjonalnych zespoły odruchowe u różnych ludzi ulegają utrwaleniu lub wygaszeniu z różną szybkością i łatwością. U niektórych wrażliwych ludzi wystarczy kilkakrotne zbudzenie w nocy o tej samej porze, by już wytworzył się odruch bezsenności, występujący o tej samej godzinie. Łatwość ta zależy w dużej mierze również od wrażeń, jakich dostarcza dany zespół odruchów. Jeśli wrażenia te są przyjemne — odruch wytwarza się szybko. Znacznie łatwiej o nawyk chodzenia do kawiarni niż o przyzwyczajenie do porannej gimnastyki. Stereotypy ułatwiają codzienne życie, automatyzując nasze czynności, dzięki czemu znacznie mniej musimy zużywać energii, tak fizycznej, jak umysłowej. Ale to ułatwienie dotyczy zarówno spraw pożytecznych, jak i szkodliwych. Pewne stereotypy pomagają ludziom w pracy, inne ciągną ich do restauracji „na jednego”, a jeszcze inne popychają do wypalania olbrzymiej ilości papierosów lub urządzania awantur w domu. Jak wyrwać się z niewoli szkodliwego stereotypu? Ludzie obdarzeni silną wolą i ambicją, przy tym jeszcze względnie młodzi i zdrowi, mogą czasem wygrać „walkę wręcz” na zasadzie jednorazowego twardego postanowienia: „nigdy więcej!”, jeśli potrafią zapanować nad odruchowym pożądaniem i przykrymi reakcjami organizmu. Lecz ludziom starszym, słabym i niezbyt zdrowym należy doradzać raczej walkę „podjazdową”, ofensywę roztropnie planowaną obliczoną na wyczerpanie sił wroga, czyli na wygaszenie szkodliwego stereotypu.

Kiedy zgłosić się do internisty?

image Normalnie każdy pacjent zapisany jest do swojego lekarza rodzinnego i do niego się zwraca, jeśli ma jakieś kłopoty ze zdrowiem, warto poszukać kogoś takiego jak dobry internista warszawa. Wiadomo jedna, że nie z każdym kłopotem można się do niego udać – jest to bowiem spowodowane tym, że cierpimy na bardzo różne schorzenia i niektórych po prostu nie widać gołym wzrokiem, w takiej sytuacji internista Warszawa nas zbada i skieruje na dalsze badania, często koniecznie musimy odwiedzić inne miejsca i poradnie. Czasami jak np. w przychodni gdzie przyjmuje internista wola wiele badań można wykonać w przychodni na miejscu. Kiedy mamy jakąś wysypkę lub katar, to zwykły lekarz ogólny, który przyjmuje w nasze przychodni pomoże nam z całą pewnością natomiast gdy cierpimy na inne dolegliwości, może nie być mu już tak łatwo. Nasz lekarz ogólny ma obowiązek skierować nas do lekarza specjalisty, który może wydać jeszcze bardziej fachową diagnozę o stanie naszego zdrowia. Dobry w diagnozie jest internista Piaseczno który cieszy się zaufaniem wielu osób, które go odwiedzają.