Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Wrzesień 4, 2016

Błędy w odżywianiu

Według Bircher-Bennera istotną przyczyną bardzo wielu rozpowszechnionych chorób są te same pospolite błędy naszego odżywiania, a mianowicie: zbyt wysokie spożycie białka i tłuszczów, z jednoczesnym niedoborem witamino- wo-mineralnym i nadmiarem pokarmów zakwaszających. Toteż układając dietę dla swych chorych autor ten nie kierował się objawami choroby, lecz istotnym zapotrzebowaniem organizmu. W swym sanatorium w Zurychu przeprowadzał dokładne badania chorych za pomocą najbardziej nowoczesnych metod, lecz po ustaleniu diagnozy leczenie było zawsze jednakowe i sprowadzało się do fizykoterapii, psychoterapii i dietoterapii. Leków farmaceutycznych nie stosowano. Leczenie dietą bez względu na to, czy chory miał katar kiszek, wrzód żołądka czy niewydolność krążenia,”zaczynało się zawsze od kilku dni „sokowych”, po czym następował kilkutygodniowy okres diety surówkowej i wreszcie chory przechodził na tzw. dietę normalną — z dużą ilością surówek i owoców, ale już z dodatkiem mleka, razowego pieczywa i potraw jarskich gotowanych. Dużą wagę przywiązywano też do likwidowania ognisk zakażenia i do uspokajania układu nerwowego za pomocą psychoanalizy i przez stworzenie wokół chorego odpowiedniej atmosfery. Wysiłki lecznicze szły więc w kierunku usuwania przyczyn choroby, odbarczania i odtrucia organizmu, zapewnienia mu jak najkorzystniejszych warunków.