Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Maj 12, 2016

Profesjonalne i kompleksowe usługi medyczne

W ramach usług oferowanych we współczesnej medycynie można liczyć na korzystanie z coraz bardziej zarówno nowoczesnych a jednocześnie skutecznych metod leczenia. Jednocześnie przy wybieraniu placówek medycznych, w których ma być realizowane leczenie ważne jest stawianie na takie placówki, które są w stanie zapewnić zarówno leczenie profesjonalne a jednocześnie kompleksowe. Jednocześnie nie można również zapominać, by wybierać placówki, które są w stanie zapewnić leczenie ze strony doświadczonych lekarzy w ramach danej dziedziny. Dobrze jest wybierać poszczególne placówki medyczne po sprawdzeniu informacji między innymi w ramach medycznych stron internetowych. Na takich stornach można sprawdzić opinie o poszczególnych placówkach, jakości świadczonych usług medycznych jak też opinie dotyczące lekarzy. Pozwala to na wybranie takich placówek, które zapewnią znacznie lepsze warunki do leczenia czy też skuteczniejsze metody leczenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod czy nowoczesnego sprzętu medycznego.