Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Kwiecień 13, 2016

Nowoczesne metody w medycynie estetycznej

image Coraz więcej pacjentek decyduje się na korzystanie z różnych metod stosowanych w medycynie estetycznej, które pozwalają na zapewnienie bardzo skutecznych metod poprawy wyglądu. Jednocześnie w ramach realizowania poszczególnych zabiegów można również liczyć na stosowanie bardzo innowacyjnych metod leczenia. Nie można również zapominać, że realizowanie usług w medycynie estetycznej pozwala nie tylko na zahamowanie zmian związanych z efektami starzenia się, ale obecnie również na cofnięcie wielu negatywnych zmian w wyglądzie. Wynika to ze stosowania bardzo nowoczesnych metod i urządzeń takich jak lasery. Pozwala to między innymi na zapewnienie redukowania zmarszczek czy dostarczania takich preparatów, które pozwalają na odmłodzenie skóry. Jednocześnie w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej bywają również realizowane takie metody zabiegowe, które oparte są zarówno najnowszych a jednocześnie na najlepszych metodach poprawy wyglądu stosowanych w medycynie estetycznej na terenie całego świata.

Otyłość a zdrowie

Nadmierna waga może w dłuższym okresie czasu bardzo negatywnie wpływać na stan zdrowia. Jednym z powodów takiej sytuacji jest między innymi wpływ w dłuższym okresie czasu na rozwijanie się różnych chorób, na które otyłość ma wpływ. Z tego powodu ważne jest dbanie o właściwą wagę, co pozwala na znaczne ograniczenie różnych problemów związanych z nadmierną wagą. O ile niewielka nadwaga nie jest problemem o tyle otyłość stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. jednak nadwaga może być wskazaniem pierwszych problemów z wagą, które mogą oznaczać choćby różnego rodzaju problemy zdrowotne, ale również mogą oznaczać również problemy z metabolizmem. Gdy pojawia się już nadwaga warto jest reagować, co pozwala na zapewnienie, że nie będzie się waga nadal zwiększać, co mogłoby prowadzić właśnie do pojawienia się otyłości. Jak wskazuje WHO przy otyłości pojawia się wiele chorób cywilizacyjnych, które mogą w dłuższym okresie czasu bardzo negatywnie wpływać na stan zdrowia oraz wymagać bardzo skomplikowanego leczenia.