Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Kwiecień 4, 2016

Realizacja zabiegów medycyny estetycznej

image Jeśli chce się poprawić wygląd lub też zapewnić zahamowanie zmian, które związane są z wiekiem można decydować się na korzystanie z usług medycyny estetycznej. Jednocześnie w ramach realizowania zabiegów medycyny estetycznej bardzo ważne jest, że można korzystać z takich zabiegów, które są dopasowane do potrzeb, które pojawiają się w różnym wieku. W ten sposób na takie zabiegi mogą decydować się kobiety, które już przekroczyły trzydziesty rok życia a u których przede wszystkim niezbędne jest zahamowanie pewnych zmian w wyglądzie, które pojawiają się przy pierwszych efektach starzenia się. Jednocześnie medycyna estetyczna jest w stanie zapewnić również coraz bardziej skurczne metody leczenia i poprawy urody również dla kobiet w nieco starszym wieku, u których niezbędne jest zapewnienie cofnięcia zmian, które już wystąpiły a nawet mogą być zmianami głębokimi, co między innymi dotyczy zmarszczek. Nowoczesne metody medycyny estetycznej pozwalają jednak nawet na cofnięcie głębokich zmian związanych z wiekiem.