Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Kwiecień 2, 2016

Choroby cywilizacyjne

Postęp medycyny wcale nie przekłada się na to, że nadal jest wiele chorób, które nie są możliwe do wyleczenia. Przy takich chorobach bardzo ważne jest między innymi zapewnienie wczesnego wykrywania, co pozwala nie tylko na szybsze wyleczenie choroby, ale również ograniczenie przy przewlekłych chorobach stosowanie bardzo intensywnego leczenia, które nie jest komfortowe dla pacjentów. Do takich chorób, które często nie są możliwe do wyleczenia zaliczają się choroby cywilizacyjne, które są w stanie prowadzić do różnego rodzaju trudności w codziennym funkcjonowaniu. Jednak wczesne wykrycie takich chorób pozwala na stosowanie znacznie bardziej skutecznych w dłuższym okresie czasu metod leczenia, co pozwala na ograniczenie również dyskomfortu dla pacjentów, którzy na takie metody leczenia się decydują. Z tego powodu bardzo ważne jest by nie unikać lekarza oraz decydować się na regularne realizowanie niezbędnych badań medycznych, co pozwala na wczesne wykrywanie chorób i podejmowanie właściwego leczenia.