Szukaj
Kalendarz
  Marzec 2016
  P W Ś C P S N
  « Lut   Kwi »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Marzec 28, 2016

Dzień położnej

image Już kolejny rok z rzędu położne zdecydowały się połączyć ich kalendarzowe święto z wielką akcją namawiającą młode dziewczęta do zostania położnymi. Niewiele osób wie bowiem, że 8 maja jest międzynarodowym świętem właśnie tej grupy zawodowej. Co więcej, nie wie o tym nawet wiele przedstawicielek tej profesji. Kilka młodych przedstawicielek tego zawodu, zapytanych, kiedy przypada ich święto, zrobiło zdziwioną minę i stwierdziło, że nie miały pojęcia, że takie święto w ogóle istnieje. Dlatego właśnie położne i położne z Rybnika kolejny raz chcą pokazać, jak ważne jest istnienie położnych w życiu młodej kobiety i przyszłej mamy. Wiele położnych z wieloletnim stażem, gdy wypowiada się o latach pracy u trudu włożonego w bycie jak najlepszą, ma łzy w oczach. Podkreślają, że uwielbiają ten zawód i nie mogłyby robić w życiu nic innego. Bycie matką dla swoich dzieci, to największy cud, a bycie położną pozwala mieć jeszcze więcej takich prawie własnych dzieci.