Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Styczeń 22, 2016

Dobry lekarz

Dzięki wiedzy tego lekarza, korzystają pacjenci. Niedaleko gabinetów okulistycznych, znajdują się zwykle salony optyczne. Niektóre całkiem małe, inne duże, z wyposażeniem i asortymentem na światowym poziomie. Adresy optyków można znaleźć w Internecie. Ale często adresy okulistów, pokrywają się właśnie z adresami optyków. Wielu z nich przyjmuje bowiem pacjentów w salonach. To pozwala zrealizować na miejscu receptę na szkła i dobrać odpowiednie oprawki. Jednocześnie, można tu liczyć na całkiem duży rabat. O adresy placówek okulistycznych, możemy również pytać, w każdym szpitalu i przychodni rejonowej. Wprawdzie nie jest wymagane skierowanie do okulisty, ale środowisko medyczne w każdym mieście doskonale się zna. Każdy lekarz rodzinny, może nam polecić dobrego specjalistę. O opinie warto tez popytać znajomych i poszukać komentarzy na stronach internetowych. Pacjenci chętnie dzielą się w Internecie, swoim zadowoleniem.