Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Listopad 6, 2015

Cierpliwość położnej

W rozmowie z położnymi dało się również zauważyć, że większość z nich to kobiety o anielskim wręcz spokoju, cierpliwości i wielkiej wierze. Taka dobra twarz, która nie traci cierpliwości i delikatnie trzyma kobietę przez cały okres porodu, to skarb. Być może dlatego większość położnych to właśnie kobiety. Mężczyznom trudniej jest osiągnąć taki spokój ducha, zrozumienie drugiej osoby i jej uczuć. Poza tym, to kobiety są matkami, a kto jak nie matka lepiej zrozumie drugą? Wyjaśnia to więc, czemu na studia położnicze zazwyczaj całe grypy składają się tylko z żeńskich pierwiastków. Oczywiście, zdarzają się też wyjątki. W wielu szpitalach pracują położnicy, który z pasją równą kobietom wykonują swój zawód i dzielnie dają radę nawet najtrudniejszym przypadkom. Niemniej jednak, najlepsza położna to kobieta. Tak było wiele lat temu, tak jest również i teraz. Ten zawód stanowczo przystosowany jest właśnie dla płci żeńskiej, która wykonuje go perfekcyjnie.

Leczenie dla każdego

image Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, że leczenie jak najbardziej będzie dla każdego i jak najbardziej można na to sobie pozwolić. Nie ma w tym naprawdę nic złego. Leczenie będzie dla każdego i jakoś można się tym zainteresować. Przecież na pewno będzie nam ono w tym wszystkim potrzebne. Mamy w tym wszystkim wiele różnych kwestii. Nie ma na to wszystko innych wyborów. Wiele może od nas zależeć. Kwestię leczenia zawsze można sobie przemyśleć i zawsze można na to znaleźć jakiś sposób. Na pewno nikt nie będzie nam robił żadnych kłopotów. Wszystko jak najbardziej jest naszą kwestią i wszystko jak najbardziej może być naszą decyzją. Chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć. Jakoś zawsze możemy mieć na to swoje opcje i swoje kwestie. Leczenie będzie dla każdego i jakoś można to sobie przemyśleć. Chyba nie ma z tym żadnych kłopotów. Ludzie zawsze wiele mają na ten temat do powiedzenia. Wszystko zawsze będzie przecież dla ludzi. Trzeba się leczyć, tym bardziej, że mamy na to wszystko tyle możliwości.