Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 18, 2015

Wiele dla nas

W medycynie naprawdę wiele będzie dla nas i naprawdę możemy z tego wszystkiego korzystać jak tylko chcemy, ponieważ zawsze będzie to wszystko naszą kwestią. Nie będzie z tym wszystkim żadnych kłopotów i nie będzie z tym wszystkim żadnych problemów. Zawsze na wiele znajdzie się sposób i zawsze na wiele znajdzie się opcja. Nie ma w tym nic złego. Trzeba się tym zainteresować i trzeba na to znaleźć sposób. Chyba nie ma w tym problemu. Ludzie zawsze mogą z tego korzystać i ludzie zawsze mogą mieć w medycynie jakieś swoje opcje. Wiele będzie dla nas i zawsze należy jakoś o tym wszystkim pamiętać, ponieważ na pewno nam to wszystko w życiu może. Trzeba się nad tym wszystkim jakoś na spokojnie skupić. Korzystać zawsze może każdy tylko trzeba wiedzieć jak. Wszystko będzie dla nas zawsze i wszystko zawsze będzie naszą opcją, jeśli tylko chcemy. Trzeba to sobie przemyśleć. Medycyna będzie miała wiele opcji i będzie miał wiele swoich praw. Trzeba mieć na to swoje sposoby. Można na spokojnie jakoś to wszystko sobie przemyśleć, jeśli tylko chcemy.