Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 14, 2015

Zaufany terapeuta

image Wielu ludzi poszukuje terapeutów. Bez trudu można znaleźć takich, którzy cieszą się doskonałą opinią wśród dotychczasowych pacjentów. W dzisiejszych czasach nikt nie wstydzi się już tego, iż korzysta z pomocy terapeuty, ponieważ stało się to zjawiskiem naturalnym i coraz bardziej powszechnym. Ludzie, którzy posiadają problemy i nie potrafią ich samodzielnie rozwiązać, poszukują wsparcia i porady właśnie u specjalistów. Osoby stają się bowiem samotne i wydaje się, że nie mają się do kogo zwrócić, z kim porozmawiać. Najczęściej jednak ludzie zwracają się do terapeutów w momencie, kiedy mają za sobą jakieś traumatyczne przeżycie, po którym nie potrafią się samodzielnie otrząsnąć. W takiej sytuacji pomoc jest niemalże wskazana, ponieważ specjalista ma szansę pomóc danej osobie odzyskać dawną równowagę. Zajęcia prowadzi się indywidualnie bądź w grupie, zależy czego właściwie dotyczy problem. Jeżeli chodzi o drugi rodzaj terapii, bardzo często dotyczy on osób, które posiadają problemy z nałogami, takimi jak narkomania czy alkoholizm.