Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 13, 2015

Problemy z alkoholem

Ludzie muszą bowiem przyznać się do problemu przed samym sobą, a także innymi, aby móc dokonać pierwszego, tak ważnego kroku w kierunku zmiany samego siebie. Dużym zaufaniem i uznaniem wśród swoich pacjentów cieszy się terapeuta, ponieważ zawsze do każdego pacjenta podchodzi z szacunkiem i zaangażowaniem. W takiej rozmowie nigdy się nikogo nie ocenia i nie krytykuje, a porad udziela się tylko w momencie, kiedy pacjent właśnie tego oczekuje. Najważniejsza jednak wydaje się być umiejętność słuchania, jaką pokazują terapeuci. Pacjenci czują w takim momencie, iż są jeszcze jakieś osoby, których chociaż trochę interesują ich problemy i chcą im pomóc. Takie spotkania mogą do życia każdej osoby wnieść wiele nowego i spojrzeć na sprawę czy doświadczenia z nieco innej strony. Rangi problemów czy przeżyć są bardzo zróżnicowane, jednak zawsze można liczyć na to, iż terapeuta każdą osobę potraktuje w sposób poważny i całkowicie indywidualny.