Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 12, 2015

Gabinety terapeutyczne

image Dużym zaufaniem wśród pacjentów cieszy się taki specjalista jak terapeuta. W zapomnienie odeszło już przekonanie, że na spotkania powinny udawać się jedynie osoby posiadające nałogi czy też będące po traumatycznych doświadczeniach. Okazuje się bowiem, iż na wizytę może umówić się każdy i jednocześnie mieć pewność tego, iż jego osoba zostanie potraktowana całkowicie poważnie. Ludzie czasami czują się po prostu zagubieni, nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach, a jak wiadomo, w takiej sytuacji ciężko jest samodzielnie znaleźć jakieś rozwiązanie. Nic zatem dziwnego, iż wiele samotnych osób kieruje się właśnie do gabinetu terapeutycznego, podejmując tym samym bez wątpienia słuszną decyzję. Jest to specjalista, który z wyjątkowa uwagą wysłucha każdej osoby, chętnie z nią porozmawia. Zawsze jest w stanie wykryć także, co naprawdę daną osobę męczy. Nie zawsze ludzie przychodzą tutaj po porady, chcąc jedynie szczerej rozmowy. W dzisiejszym świecie duża liczba osób boi się bowiem zaufać komukolwiek, dlatego też udają się one do specjalisty, aby mieć pewność, iż żadna informacja nie zostanie przekazana osobom niepożądanym.