Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 11, 2015

Trudne decyzje

Chyba nie ma co ukrywać, że leczenie czasem wymaga naprawdę wielu trudnych decyzji. W ogóle w medycynie często trzeba podejmować jakieś trudne decyzje. Nie ma oczywiście w tym nic dziwnego i nie ma oczywiście w tym żadnych problemów. Zawsze na wiele możemy sobie pozwolić i zawsze wszystko będzie naszą opcją. Można to na spokojnie sobie przemyśleć, jeśli tylko chcemy. Trudne decyzje będą zawsze i nie ma z tym kłopotów. Wiele będziemy mieli na to wszystko swoich praw. Ludzie zawsze mogą z tego wszystkiego korzystać i ludzie zawsze na wiele mogą sobie pozwolić. Chyba nie trzeba tego wszystkiego nikomu tłumaczyć. Trudne decyzje zawsze są dla nas i wszystko przecież może być naszą opcją. Trzeba na to wszystko jakoś sobie pozwolić i trzeba na to wszystko jakoś znaleźć swoje prawa. Na pewno nic nie będzie nam stało na przeszkodzie. Wszystko można sobie przemyśleć, jeśli tylko będziemy chcieli. Chyba każdy może o tym wszystkim wiedzieć. Trudne decyzje są, ale zawsze jakoś trzeba sobie z nimi poradzić i znaleźć rozwiązanie.