Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 6, 2015

Terapeuta rodzinny

Rodzice po stracie chcą rozmawiać, chcą wyrzucić z siebie cały ból. A cisza, milczenie naprawdę im w tym nie pomagają. Bydgoszcz to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie rodzice mogą uzyskać pomoc w tym zakresie. Znajdziesz tu psychologa i psychiatrę. Lekarz pomoże ci dojść do siebie farmakologicznie. Natomiast terapia pozwoli Ci na powrót do, w miarę normalnego życia. Mówi się że czas leczy rany. Po śmierci dziecka to niemożliwe . Rana pozostaje, tylko zamknięta, natomiast otwiera się w różnych momentach życia. Czasem, kiedy widzisz bawiące się dzieci w piaskownicy. Czasem kiedy słyszysz płacz dziecka. Terapia pomaga, aby rana nie była ciągle otwarta. Aby można z nią było normalnie żyć i funkcjonować. Terapeuci współpracują również ze stowarzyszeniem „Dlaczego”, które zostało utworzone przez rodziców po stracie. Nazwa jest jak najbardziej prawidłowa. Bo pytanie dlaczego? towarzyszyć będzie tym ludziom zawsze, do końca życia. Warto jest czasami się więcej dowiedzieć i unikać pewnych problemów bo jest to możliwe jeśli odpowiednio wcześnie dostrzeżemy problem.

Wiele można zrozumieć

Nie trzeba się znać, aby zrozumieć na czym będzie polegała jakaś choroba, jeśli lekarz w jakiś sposób nam to wszystko wyjaśni. Jak najbardziej zawsze to wszystko zależy od nas i jak najbardziej to wszystko zawsze jest naszą decyzją. Nikt za nas nie decyduje. Można wiele zrozumieć i jakoś na spokojnie trzeba na to wszystko sobie pozwolić. Każdy o tym wie i każdy z tego korzysta. Spokojnie mamy w tym wszystkim wiele opcji i spokojnie mamy w tym wiele swoich praw. Nic nie stoi nam na przeszkodzie. Ludzie zawsze z tego korzystają i ludzie zawsze będą mieli na to swoje prawa. Nie ma naprawdę z tym wszystkim żadnych kłopotów. Trzeba sobie na to pozwolić i trzeba mieć na to swoje prawa. Ludzie zawsze mogą korzystać i ludzie zawsze mogą się zainteresować, jeśli tylko chcą. Wiele można zrozumieć i wiele może być dla nas. Trzeba skorzystać i trzeba mieć na to swoje sposoby. Trzeba się tym zainteresować. Wiele można zawsze na spokojnie zrozumieć, jeśli tylko chcemy. Wszystko jest dla ludzi. Medycyna także.